Kur ir kaip galima naudoti kompostą?

Arklio mėšlo kompostas skirtas naudoti lauko, daržo, sodo, šiltnamių ir dekoratyviniams augalams tręšti, vejoms želdinti. Tręšiant kompostu dirva pasiekia maksimalų biologinį aktyvumą po 3 metų, tada komposto kiekį galima sumažinti, bet juo tręšti reikia kasmet.

Kompostu galite tręšti visada, bet geriausiai – rudenį! Patręšus dirvą, kompostą reikia įterpti į viršutinį dirvos sluoksnį, 5-8 cm gylyje (būtinai sekliai, nes ten vyksta intensyviausi dirvos gyvybiniai procesai). Patartinas komposto naudojimas – 3 litr./ m², 300 litr./arui.

Kompostas Gėlėms

 

Kambarinių, lauko ir balkoninių gėlių auginimui ir persodinimui, gruntų struktūrai pagerinti, alpinariumams formuoti. Kompostą reikia sumaišyti su žeme ar durpėmis (santykis 1/5), įsodinti augalą ir palaistyti.

Kompostas lauko augalams

 

Pavasarį bulvės, cukriniai ir pašariniai runkeliai, kukurūzai tręšiami 30 t/ha, vasariniai javai ir rapsai – 20 t/ha, o prieš sėja žieminiai javai ir rapsai – 7-10 t/ha komposto normomis.

Kompostas daržovėms

 

Gūžiniai ir žiediniai kopūstai, brokoliai, porai, agurkai, pomidorai, cukinijos, moliūgai tręšiami 30 t/ha, Pekino kopūstai, morkos, burokėliai, svogūnai – 20 t/ha komposto normomis.

Kompostas vaismedžiams ir uogynams.

 

Prieš įveisimą tręšiama 30-35 t/ha normomis arba vienai duobei pilama 10-12 l komposto.

Kompostas šiltnamiams

 

Vienam kvadratiniam metrui šiltamio ploto įterpiama 3 kg komposto, o auginat augalus puodeliuose, konteineriuose, maišuose kompostas turėtų sudaryti 20-40% jo tūrio.