Komposto kaina

Kompostas – medžiagos ar jų mišinys, kuris susidaro tam tikro biologinio proceso metu, kai mikroorganizmai, bestuburiai gyvūnai ir dirvos fermentai organines medžiagas (pavyzdžiui, mėšlą, lapus, žolę, medienos atliekas ir pan.) mineralizuoja ir paverčia naujos kokybės organinėmis medžiagomis.

 

Komposto paskirtis

Komposto paskirtis yra dviguba: viena vertus jį gaminant sunaikinamos atliekos, nereikalingos organiškai yrančios medžiagos, o kita vertus – pagaminama vertinga trąša augalams.

 

Komposto sudėtinės dalys

Komposto žaliavos gali būti dviejų rūšių: gyvulinės ir augalinės kilmės.

Gyvulinės kilmės kompostas: kraikinis ir nekraikinis mėšlas bei srutos.

Augalinės kilmės kompostas: jis susidaro įvairios veiklos metu. Pavyzdžiui, žemės ūkyje – šiaudai, rapsų kulenos, žolės, bulvienojai, runkelių lapai ir pan.; cukrinių runkelių perdirbimo metu – plovimo ir valymo purvas, melasa ir pan.; maisto pramonėje (alaus gamybos metu) – saladinas, alaus mielės, nuoplovos ir pan. Taip pat kompostui gali būti naudojami supuvę ir sugedę vaisiai bei daržovės.

Labai svarbu, jog komposto susidarymo metu jame būtų pagrindinių medžiagų (mikroelementų), reikalingų mikroorganizmų veiklai – azoto, fosforo, kalio, kalcio ir magnio.

Nuo jų kiekio stipriai priklauso komposto vertė. Taip pat svarbu žinoti, koks kiekis sausųjų medžiagų bei organinės medžiagos yra komposte, koks pH, sulfatų bei chloridų kiekis ir C:N santykis. Įsigyjant kompostą, ši informacija visuomet privalo būti aiškiai pateikta.

 

Komposto gamyba

 

Pirmiausia, kompostas turi būti sukrautas į krūvą, kurioje dauginasi įvairūs organizmai, skatinantys medžiagų virsmą. Vis dėlto, vien sukrauti atliekų krūvos neužtenka, privalu sudaryti ten besiveisiantiems mikroorganizmams (augalines medžiagas paverčianties kompostu) tinkamas drėgmės ir šilumos sąlygas, užtikrinti oro laidumą. Be to, medžiagos turi būti atitinkamai susmulkintos, puriai sukrautos į specialaus dydžio krūvas.

Visą komposto susidarymo procesą reikia reguliariai prižiūrėti – laistyti, pridengti, permaišyti, pridėti papildomų medžiagų. Tai reiškia, kad reikia laikytis tinkamos kompostavimo eigos, tačiau ne visi turi tam reikalingų žinių ir įgūdžių, todėl dažnu atveju, geriausias sprendimas yra kreiptis į šios srities specialistus.

Kuom vertingas ir naudingas? Pagrindinė komposto nauda, dėl kurios jis ūkininkų laikomas nepkeičiamu – išgaunama derlinga, maistinių medžiagų prisotinta žemė daržui ar gėlynams. Tačiau kompostas vetinamas ir dėl kitų savo savybių, suteikiamos naudos ūkiui.

  1. Užtikrina žemės purumą ir ilgalaikį trąšumą.
  2. Suaktyvina dirvožemyje vykstančius mikrobiologinius procesus, susijusius su dirvožemio ekosistemos stabilumu ir medžiagų apytaka.
  3. Palengvina molingų dirvų struktūrą, sulaiko drėgmę smėlingose dirvose ir reikalingomis medžiagomis praturtina nualintą dirvą.
  4. Apsaugo augalus nuo įvairių ligų ir kenkėjų (vabzdžių).
  5. Maitina augalus jiems reikalingiausiomis maistinėmis medžiagomis (azotu, fosforu, kaliu ir kitais mikroelementais).

Kompostas – nuo labai senų laikų žinoma ir naudojama žemės, augalų trąša. Tad jo verte ir nauda abejoti nevertėtų. Pasinaudokite kokybišku kompostu ir tokiu būdu ne tik palepinsite savo augalus, bet ir patys džiaugsitės našesniu derliumi, geresnėmis dirvos savybėmis.

 

APIE MUS

Esame ambicinga ir perspektyvi komanda, jau beveik 10-metį Lietuvoje teikianti profesionalias kompostavimo, transportavimo ir technikos nuomos paslaugas.

Ar susimąstėte, kad nupjovus veją, sugrėbus rudeninius lapus ar nuėmus derlių, lieka daug organinės medžiagos, kurią galima sėkmingai panaudoti augalų daigų (sodmenų, sodinukų) substratui, daržovių, gėlių, sodo ir dekoratyvinių augalų, vejų grunto ar dirvožemio gerinimui?

Mes apie tai galvojame nuolat, todėl išsikėlėme sau pagrindinį tikslą – kurti natūralų produktą, prisidėti prie švarios aplinkos kūrimo, natūralių žemės išteklių tausojimo ir gerinimo.

Be to, ne paslaptis, jog ilgainiui dirvožemis nukenčia nuo žmogaus ūkinės veiklos ar vykstančių erozinių procesų, todėl prastėja jo kokybė, mažėja derlingumas ir prireikia imtis priemonių, padėsiančių viso to išvengti.

Mes gaminame aukščiausios kokybės standartus atitinkantį kompostą, kuris gana greitai dirvoje atkuria prarastas organines medžiagas, suteikia augalų augimui gyvybiškai svarbių maisto medžiagų (spartinančių augimą, saugančių nuo kenkėjų ir įvairių ligų) bei padeda užauginti sveikesnį ir gausesnį derlių.

Savo įmonėje subūrėme profesionalių specialistų komandą, kuri užtikrina, jog mūsų darbai būtų atlikti laiku ir kokybiškai. Darbuotojams nuolat kuriame tobulėjimo sąlygas ir skatiname juos neužmiršti mūsų misijos:

 

  • Atsakingai bei profesionaliai teikti biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo paslaugas bet kurioje Lietuvos teritorijoje.
  • Visus klientus skatinti atsižvelgti į keliamus ekologiško ūkininkavimo reikalavimus, padėti greitai bei efektyviai juos įgyvendinti.
  • Naudoti kokybišką kompostą, siekiant efektyviai patręšti žemės plotus.
  • Vertinti ekologiškumą – nenaudoti cheminių trąšų ir aplinkai kenksmingų preparatų.
  • Padėti išauginti ekologiškus augalus ir atnaujinti pagrindinę žemės dirvą.

Efektyviai dirbdami ir galėdami pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį, tikslingai žengiame vis platesniais žingsniais Lietuvos rinkoje ir siekiame tapti lyderiais kompostavimo srityje. Mums rūpi klientų norai, poreikiai bei pageidavimai, todėl visuomet stengiamės maksimaliai juos patenkinti.

UAB „Komposta“ – garantuotai švari ir tvarkinga aplinka!

komposto nauda
komposto privalumai
kompostas dideliais kiekiais
0/5 (0 Reviews)