Arklių mėšlas

Arklių mėšlas – tai specialiai paruošta natūrali dirvožemio gerinimo medžiaga, kitaip ūkininkų įvardijama kaip itin augalams reikalinga trąša.

Tai nuo seno vertinama daržovių, gėlių, šiltnamio augalų, vaismedžių, uogų augintojų priemonė, kuri užtikrina žemės purumą ir ilgalaikį trąšumą. Mūsų siūlomas arklių mėšlas atitinka aukščiausios kokybės standartus, todėl yra labai pamėgtas ūkininkų.

Paskirtis. Arklių mėšlo kompostas skirtas augalų daigų (sodmenų, sodinukų) substratui, daržovių, gėlių, sodo ir dekoratyvinių augalų, vejų gruntui ar dirvožemiui gerinti.

Arklių mėšlas – gaminimas

Paprastai arklių mėšlo kompostas gaminamas karštuoju būdu. Tam, kad būtų paspartinti mikrobiologiniai procesai ir išgauta geresnė trąšos kokybė, gaminant šį kompostą naudojamas mikrobiologinis probiotinis preparatas BioAg-Lt, padedantis kompostui tapti biologiškai aktyviu, šalinantis iš jo patogeninius mikroorganizmus, skatinantis susidaryti humines ir fulvo rūgštis.

Sudėtis. Arklių mėšlo kompostą sudaro: 46±5 % organinių medžiagų, 47±6 % sausųjų medžiagų, 1,2±0,2 % azoto (N), 0,82±0,15 % fosforo (P2O5), 2,2±0,6 % kalio (K2O), 2,7±0,3 % huminių rūgščių, 0,48±0,07 % fulvo rūgščių, huminių ir fulvo rūgščių santykis 5,4:1, pH 8,5±0,3.
Taip pat šios rūšies kompostas turi augalams reikalingų mikroelementų – boro, vario (Cu), mangano (Mn), cinko (Zn), molibdeno (Mo). Vidutinis organinės anglies ir azoto santykis (C/N) yra 21,3.

Arklių mėšlo panaudojimas

Pagrindinė arklių mėšlo komposto nauda, dėl kurios jis pasirenkamas – išgaunama derlinga, maistinių medžiagų prisotinta žemė daržui ar gėlynams. Tačiau tai ne vieninteliai šios komposto rūšies privalumai.

Arklių mėšlas:

  • Suaktyvina dirvožemyje vykstančius mikrobiologinius procesus. Tai yra labai svarbu, nes mikroorganizmai – vienas iš esminių veiksnių, lemiančių dirvožemio ekosistemos stabilumą, medžiagų apytaką ir
  • Praturtina dirvožemį organinėmis ir augalams naudingomis medžiagomis – tai dirvožemyje esančių mikroorganizmų, kurie atsako už organinės medžiagos irimo procesus,
  • Be to, organinių medžiagų kiekis tiesiogiai lemia dirvožemio derlingumą ir yra vienas iš svarbiausių dirvos sukultūrinimo rodiklių. Vertėtų žinoti, kad dirvožemyje sukauptos organinės medžiagos – tai žaliava, formuojanti dirvožemio fizines ir chemines savybes, dalyvaujanti medžiagų apykaitoje (vykstančioje gamtoje), kurianti humusą ir, be abejo, padedanti auginti produkciją. Taip pat svarbu, jog arklių mėšlo kompostas gerina dirvos struktūrą: molingame dirvožemyje jis gerina oro pralaidumą, smėlingame dirvožemyje sulaiko drėgmę, o nualintai dirvai padeda atgauti geras savybes (Įterpus į dirvą, jis išskiria augalams reikalingiausias maistines medžiagas – azotą, fosforą, kalį ir kitus mikroelementus – kurios suteikia dirvai purumo ir užtikrina ilgalaikį trąšumą
  • Padeda augalams tapti atsparesniems įvairioms ligoms.
  • Savo sudėtyje arklių mėšlas neturi jokių augalams kenksmingų priemaišų. Užsiimantiems lauko, sodo, daržo, šiltnamių, dekoratyvinių augalų ir kitų augalų auginimu, arklių mėšlo kompostas gali duoti itin didelės naudos. Taisyklingai naudojamas šios rūšies kompostas padės sutaupyti daugiau nei 50 proc. mineralinių trąšų, leis palepinti savo augalus, o Jums džiaugtis didesniu ir našesniu derliumi!
arkliu meslo kompostas
komposto privalumai
arkliu meslo kaina
0/5 (0 Reviews)